КАСКАД.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Апарат "КАСКАД" призначений для корекції порушень рефракції (зняття зорового стомлення і спазма аккомодаціі), лікування косоокості, профілактики короткозорості (міопії) і лікування амбліопії (плеоптичне лікування) різної  етіології ,  шляхом сприяння  на оптичну систему ока динамічно змінними в часі і просторі за заданим правилом колірними  стимулами різної області видимого спектра.

Конструкція апарату дає можливість стимуляції як кожного ока окремо, так і обох одночасно, а також тренувати бінокулярний зір.

Одним з важливих властивостей очей, як оптичного інструмента  є здатність рефлекторно змінювати оптичну силу очної оптики в залежності від положення предмета. Таке пристосування ока до зміни положення спостережуваного предмета забезпечується механізмом акомодації ока.

Якщо досить тривалий проміжок часу відстань, з якого здійснюється спостереження, не змінюється, то виникають явища втоми, які можуть призводити до порушень зору, наприклад, спазму акомодації або короткозорості (міопії). Тому тренування механізму акомодації є важливою процедурою для підвищення гостроти зору, зняття втоми і виконання ефективної зарядки для очей.

Слід зазначити, що порушення акомодації нерідко супроводжує інший функціональний розлад - амбліопія. При цьому супутня патологія (амбліопія) може бути у хворого більш виражена, ніж основна (спазм акомодації). У зв'язку з цим все більш затребуваними стають пристрої і методи лікування, що дозволяють проводити комбіноване лікування обох вищеназваних патологій.

Відмінні особливості

Пред'являємі апаратом "КАСКАД" світлові стимули у вигляді оптотипів, розташовуються в тубусі уздовж оптичної осі ока на певній відстані і висоті один від одного щодо точки спостереження так, щоб наступні не загороджували попередні. При цьому розміри стимулів розраховані  таким чином, що зберігається їх кутовий розмір на будь-якій відстані від точки спостереження.

Кожен наступний оптотип повернений навколо своєї осі щодо попереднього на кут  27,5 °. Перший і останній оптотипи розташовані горизонтально.

Зміна кутової орієнтації одночасно з видаленням або наближенням світового оптотипу  дозволяє тренувати не тільки апарат акомодації, але і стимулювати максимальну кількість клітин сітківки ока, що дозволяє використовувати апарат "КАСКАД" при лікуванні амбліопії. На це спрямовано і використання різних кольорів оптотипів.

Конструкція процедурного тубуса забезпечує можливість  спостереження за переміщення оптотипів як  кожним оком окремо (для тренування апарату акомодації кожного ока), так і спостереження за оптотипами обома очима (для тренування бінокулярного зору).

Пристрій в своєму складі має виносний пульт, який дозволяє в любий момент проведення процедури зупинити переміщення оптотипів всередині процедурного тубуса і знову запустити їх "пробіг". Зупинка "пробігу" оптотипів необхідна при тренуванні бінокулярного зору і для контролю за увагою пацієнта.